Blog

Dekarbonizace v obraze

Dekarbonizace v obraze

Karbon je skutečným nepřítelem každého motoru a to vznětového i zážehového.

Dekarbonizace v kostce

Dekarbonizace v kostce

Pojem DEKARBONIZACE je dnes vyjádřením pro komplexní řešení problému s tvorbou karbonových usazenin.

Jak se projevuje působení karbonu ?

Jak se projevuje působení karbonu ?

Negativních projevů je hned několik, avšak jejich přesná identifikace je mnohdy obtížná. A pokud vzniklou situaci s usazování karbonu neřešíte, je za čas následek mnohem citelnější.

Jaká hrozí rizika s karbonem ?

Jaká hrozí rizika s karbonem ?

Karbonové úsady postupně zanášejí kompletní systém motoru, kde „zalepují“ pístní kroužky, které tím začnou poškozovat stěnu válce. Silná vrstva karbonu na ventilech snižuje kompresní tlaky a výkon motoru.

Kde vzniká karbon ?

Kde vzniká karbon ?

Uhlovodíkové úsady (karbony) vznikají všude tam, kde je přítomné palivo nebo olej. 

Co je karbon ?

Co je karbon ?

Nafta, benzín i motorové oleje jsou směsi uhlovodíků, které při působení okolního prostředí (teplota, vzduch,……) vytvářejí úsady, kterým říkáme karbonové – uhlovodíkové.

Technický týdeník 19/2018

Křišťálově čistý základový olej - 3x delší životnost maziv a 2x větší ochrana zařízení

Strojírenství dnes vyžaduje ve všech odvětvích mimo jiné vysokou životnost technologických zařízení. Kanadská společnost PETRO-CANADA k tomuto požadavku výrazně přispívá, neboť patří v současnosti na špičku dodavatelů vysoce kvalitních průmyslových olejů a maziv.

Technický týdeník 21/2018

HYDREX - cesta k celkovým úsporám.

Hydraulické systémy jsou dnes využívány hned v několika stěžejních odvětvích. Typickým příkladem je strojírenská výroba. Na většinu zařízení vybavených hydraulikou jsou dnes kladeny vysoké nároky z pohledu výkonu životnosti, opotřebení a celkových úspor provozu.

Auto Expert - králové maziv

PETRO-CANADA je významná společnost vyrábějící oleje a pohonné hmoty, která zaujímá vedoucí postavení v kanadském petrolejářském průmyslu.