Z laboratoře na Erzety

Z laboratoře na Erzety

Automobilové soutěže nejsou jen přímým soubojem o desetiny vteřin na rychlostních zkouškách. Na dálku dnes v rally soupeří také dodavatelé maziv a olejů. V loňském roce představil olejářskou značku Petro-Canada zkušený soutěžní tým Racing21. Lubrikace extrémně zatížených závodních motorů je dnes doslova alchymií.


Pohled do zákulisí Petro- Canada

Pohled do zákulisí Petro- Canada

Pokud se chcete podívat do nitra společnosti PETRO-CANADA, kde vyrábíme naše oleje pro většinu průmyslových odvětví, včetně automobilového, máme tady pro Vás krátké video.


BG – Prokazatelná cesta k úspoře paliva.

BG – Prokazatelná cesta k úspoře paliva.

Technologie americké společnosti BG Products již dlouhodobě směřuje k dekarbonizaci motorů, což mimo jiné přináší i sníženou spotřebu paliva u zážehových i vznětových motorů. A jak jsme se přesvědčili, nejedná se pouze o osobní vozy.


BG KIT Diesel

BG zafungovalo perfektně !

Musím vám napsat, jak úžasně sada BG products na dekarbonizaci zafungovala. Jako rodinný vůz máme Hyundai ix55 se vznětovým 3,0 V6.


Jaká hrozí rizika s karbonem ?

Jaká hrozí rizika s karbonem ?

Karbonové úsady postupně zanášejí kompletní systém motoru, kde „zalepují“ pístní kroužky, které tím začnou poškozovat stěnu válce. Silná vrstva karbonu na ventilech snižuje kompresní tlaky a výkon motoru.


Jak se projevuje působení karbonu ?

Jak se projevuje působení karbonu ?

Negativních projevů je hned několik, avšak jejich přesná identifikace je mnohdy obtížná. A pokud vzniklou situaci s usazování karbonu neřešíte, je za čas následek mnohem citelnější.


KARBON - Jde o strašáka moderních motorů?

KARBON - Jde o strašáka moderních motorů?

Co je vlastně karbon? Jde o uhlovodíkové úsady, které  zanášejí spalovací komory, výfukový systém i filtr pevných částic DPF. U starých motorů nebyl tento problém tak ožehavý, jako nyní u moderních motorů. Čím novější systém, tím jsou úsady pro něj nebezpečnější. Je třeba se tohoto strašáka bát?


Motorky, skútry a čtyřkolky

Motorky, skútry a čtyřkolky

stejně jako u zážehového motorů osobních automobilů, jsou motory 4-taktních motocyklů omezovány vznikajícími karbonovými úsadami v olejovém, palivovém a spalovacím prostoru. Pokud chcete svému motocyklu pomoci a dekarbonizovat, tak stačí pouze 3 kroky k efektivnímu odstranění úsad.

Další