Poradenství

Zde naleznete technické rady, návody a doporučení pro jednotlivé aplikace či produkty.

Nejžádanější produkty od BG

Nejžádanější produkty od BG

K čemu slouží a jak správně aplikovat? Pro zajištění maximálního výkonu aditiv BG je potřeba dodržet předepsaný postup jejich použití. Vše důležité se dozvíte právě u nás v tomto článku.

Viskozitní klasifikace SAE

Zcela určitě při výběru vhodného motorového oleje potřebujeme znát doporučení viskozitního rozsahu, který doporučuje výrobce motoru. Viskozitní rozsah motorového oleje uvádí klasifikace SAE (SOCIETY OF AUTOMOTIVE ENGINEERS).

Klasifikace ACEA

Klasifikaci ACEA rozdělujeme do tří skupin

- oleje pro zážehové, značené  písmenem "A" a lehké vznětové motory, značené písmenem "B"

- oleje kompatibilní s katalyzátory pro zážehové a lehké vznětové motory, značené "C"

- oleje pro vysoce výkonné vznětové motory, značené písmenem "E"

Klasifikace API

Klasifikace API dělí motorové oleje podle typu motoru na zážehové (benzínové), označené písmenem "S" (Service) a vznětové, označené písmenem "C" (Commercial). Výkonnostní stupeň je vyjádřen pro daný typ motoru dalším písmenem (od "A" výše). V zásadě platí, že čím je toto písmeno dále v abecedě, tím motorový olej splňuje novější požadavky výrobců motorů. 

Firemní normy

Mnozí výrobci automobilů vydávají své vlastní firemní normy, které vyžadují specifické požadavky na vlastnosti olejů a maziv. Tyto požadavky výrobců reagují na konstrukci a použití materiálu v automobilech.

DPF filtry

Filtr pevných částic DPF (z anglického Diesel Particulate Filter, resp. FAP - filtre a particule) je velmi potřebná a užitečná součást naftových motorů. Úkolem je zabránit rozptylování jemných sazí, které patří mezi silně karcinogenní látky, jež se vdechováním dostávají do organismu a způsobují velmi vážná onemocnění.

Nové požadavky na vznětové motory

V současné době jsou na vznětové motory kladeny vysoké emisní požadavky a proto se používají nejmodernější technologie, jako jsou filtry pevných částic, EGR systémy nebo selektivní katalytická redukce. Všechny tyto technologie citelně navyšují servisní náklady a mnozí majitelé vozů hledají, jak co nejefektivněji prodloužit životnost těchto technologií nebo snížit servisní náklady.

Správná údržba

Kontrola stavu motorového oleje patří mezi nejdůležitější kontrolní údržbu Vašeho vozidla. Většina spalovacích motorů disponuje velmi jednoduchým měřícím zařízením a to měrkou motorového oleje. Některé moderní motory mohou mít měření stavu motorového oleje přístupné ukazatelem na palubní desce.

Jak vybrat správný olej

Postup správného výběru motorového, převodového oleje nebo jiné provozní kapaliny Vám nejzodpovědněji dokáže určit příručka k Vašemu automobilu nebo zařízení, pro které hledáte příslušné provozní náplně.