Poradna

Zde naleznete technické rady, návody a doporučení pro jednotlivé aplikace či produkty.

PŘÍSADY DO NAFTY - ANO ČI NE?

PŘÍSADY DO NAFTY - ANO ČI NE?

Tato otázka si zaslouží pouze jasné ANO, pojďme si vysvětlit proč tomu tak je. K čemu tedy přísady do nafty slouží a proč se aplikují?

MOTOROVÝ OLEJ: JAK VYBRAT TEN SPRÁVNÝ?

MOTOROVÝ OLEJ: JAK VYBRAT TEN SPRÁVNÝ?

Motorový olej je pro motor automobilu,  motocyklu a dalších dopravních prostředků se spalovacím motorem velice důležitý. Bez něj by došlo k zásadnímu poškození motoru a podobné by to bylo s olejem, který není pro daný motor určen.

KARBON - Jde o strašáka moderních motorů?

KARBON - Jde o strašáka moderních motorů?

Co je vlastně karbon? Jde o uhlovodíkové úsady, které  zanášejí spalovací komory, výfukový systém i filtr pevných částic DPF. U starých motorů nebyl tento problém tak ožehavý, jako nyní u moderních motorů. Čím novější systém, tím jsou úsady pro něj nebezpečnější. Je třeba se tohoto strašáka bát?

Zanesený DPF filtr? Známe řešení!

Zanesený DPF filtr? Známe řešení!

Problematika zanesených filtrů pevných částic DPF u vozidel s dieselovým motorem se nyní skloňuje na různých místech snad ve všech pádech. Závažným problémem s fatálními následky je jejich odstranění z vozů, což je v přísném rozporu s naší legislativou. Je to ale opravdu pro majitele takto postižených vozů jediné možné řešení?

Nejžádanější produkty od BG

Nejžádanější produkty od BG

K čemu slouží a jak správně aplikovat? Pro zajištění maximálního výkonu aditiv BG je potřeba dodržet předepsaný postup jejich použití. Vše důležité se dozvíte právě u nás v tomto článku.

Viskozitní klasifikace SAE

Zcela určitě při výběru vhodného motorového oleje potřebujeme znát doporučení viskozitního rozsahu, který doporučuje výrobce motoru. Viskozitní rozsah motorového oleje uvádí klasifikace SAE (SOCIETY OF AUTOMOTIVE ENGINEERS).

Klasifikace ACEA

Klasifikaci ACEA rozdělujeme do tří skupin

- oleje pro zážehové, značené  písmenem "A" a lehké vznětové motory, značené písmenem "B"

- oleje kompatibilní s katalyzátory pro zážehové a lehké vznětové motory, značené "C"

- oleje pro vysoce výkonné vznětové motory, značené písmenem "E"