Nejžádanější produkty od BG

Vysoký zájem o produkty BG a o informace o nich nás motivoval vám zodpovědět spoustu dotazů na základě našich i zákaznických zkušeností v níže uvedeném článku.

Co jsou přísady BG?

Americký výrobce BG Products je celosvětově uznávaným, předním producentem čistících, dekarbonizačních, antioxidačních, uvolňovacích a mazacích přísad především pro automobily.

Přísady BG Products ošetřují veškeré části motorových vozidel, především olejový prostor, palivovou soustavu, výfukový systém, sání, vstřiky a chemii pro dílenskou údržbu a servis vozidel.

Účinnost na první místě

Jejich zásadní předností je jejich garantovaná účinnost a výkon, se kterým dokáží efektivně odstranit každou úsadu, karbon apod. Vše je prováděno díky patentovanému složení bezpečně pro celý motor, karbon je rozpouštěn postupně, nehrozí jakékoliv jeho utržení a pohyb v motoru. Tento jev je naprosto nepřípustný, hodně se o něm diskutuje, díky některým jiným konkurenčním produktům, které se takto nebezpečně mohou projevovat!

Bezpečné odstranění karbonových úsad

Karbon je totiž díky unikátnímu složení přísad BG rozkládám na plynné skupenství uhlíku a vodíku a je takto bezpečně vyveden z motoru vně. Výrobce se snaží složení přísad stále vylepšovat k maximálnímu výkonu jejich působení.

Nejžádanější přípravky od BG Products

Mezi nejžádanější a nejprodávanější přípravky patří dekarbonizační přísady, které se nabízí v prodeji buď samostatně nebo v KIT setech pro různé typy vozidel. Jaké to jsou? 

Ošetření olejového prostoru

(doporučujeme je použít při každé výměně oleje, cca interval 15.000 km)

BG109 EPR - 325ml

Dekarbonizační přísada olejového prostoru použitelná pro naftové, benzínové a plynové motory. Nyní (od 05/2019) přichází výrobce BG Products s inovovanou recepturou a postupem použití tohoto produktu.

Použití: dekarbonizace olejového prostoru se provádí v okamžiku výměny oleje v motoru.

Postup aplikace BG109 EPR:

Ohřejte motor jízdou na provozní teplotu, přijeďte vozem na místo, kde se bude provádět výměna oleje, jelikož jízda s BG109, (mimo popojetí do dílny, na rampu) není doporučena. Vypněte motor, nalijte BG109 otvorem pro plnění oleje (1 plechovka BG109 EPR 325ml ošetří až 6 litrů motorového oleje, případně použijte další plechovku nebo je v nabídce větší balení BG10932 EPR 946ml - ošetří až 15 litrů oleje), po nalití BG109 EPR nasaďte nalévací zátku zpět a motor spusťte. Dle inovované receptury je předepsán běh ve shodě pro naftové a benzínové motory a to takto: po dobu 30 minut si nastavte otáčky motoru na 1200-1300 otáček/min pomocí vzepření nějakého předmětu mezi plynovým pedálem a např. sedadlem. V průběhu tohoto času nezasahujte do běhu motoru sešlapováním plynového pedálu. Po 30 minutách běhu zajistěte v co nejkratším čase vypnutí motoru a vypuštění či vysání starého oleje. Současně se vyjme starý olejový filtr. Před nalitím nového oleje je nutné nasadit nový olejový filtr. Lze provést i 2 stupňový proplach, ten se provádí tak, že ohřejete motor na provozní teplotu, motor vypnete a vypustíte starý olej. Do motoru nalijete čistý olej (co nejlevnější) společně s BG109 EPR v potřebném množství, provede se 30 minutový čistící proces a po těchto 30 minutách se olej kompletně vypustí či vysaje, vyjme se starý olejový filtr. Před dalším nalitím nového motorového oleje je nutné nasadit nový olejový filtr.

Dodávaná balení na naše eshopu:

BG115 MOA NEW - 325ml

Velmi výkonná antioxidační přísada do motorového oleje pro nejmodernější přímovstřikové benzínové motory zajišťující stabilitu motorového oleje po celou dobu servisního intervalu. Zajišťuje tímto maximální ochranu motoru, jelikož zajišťuje maximální výkon oleje i v těch nejtěžších výkonových a tepelných podmínkách v motoru.

Postup aplikace BG115 MOA NEW:

Do motoru se nalije BG115 MOA NEW před nalitím nového motorového oleje, je potřeba myslet na to, že motorového oleje nalijeme do motoru méně o objem nalitých aditiv. 1 balení BG115 MOA NEW 325ml ošetří až 6 litrů motorového oleje, při větší náplni motorového oleje přidejte další potřebná balení přísady. Při plnění motoru průběžně kontrolujte správnou hladinu oleje. Myslete dále na fakt, že olejový filtr Vám pojme z motoru 0,2-0,3 litrů oleje. Po napuštění oleje do motoru motor nastartujte, nechte ho běžet cca 30 vteřin a zhasněte ho. Po dalších přibližně 5 minutách zkontrolujte znovu hladinu motorového oleje, případně olej doplňte. Vozidlo by mělo v tomto okamžiku stát na rovné ploše, aby bylo měření hladiny motorového oleje co nejpřesnější.

Dodávaná balení na našeho e-shopu:

BG112 DOC - 325ml

Velmi výkonná antioxidační přísada do motorového oleje pro všechny naftové motory zajišťující stabilitu motorového oleje po celou dobu servisního intervalu. Zajišťuje tímto maximální ochranu motoru, jelikož zajišťuje maximální výkon oleje i v těch nejtěžších výkonových a tepelných podmínkách v motoru.

Postup aplikace BG112 DOC

Do motoru se nalije BG112 DOC před nalitím nového motorového oleje, je potřeba myslet na to, že motorového oleje nalijeme do motoru méně o objem nalité přísady. 1 balení BG112 DOC 325ml ošetří až 6 litrů motorového oleje, při větší náplni motorového oleje přidejte další potřebná balení přísady nebo použijte balení BG11232 DOC 946ml, které dokáže ošetřit až 15 litrů motorového oleje. Při plnění motoru průběžně kontrolujte správnou hladinu oleje. Myslete dále na fakt, že olejový filtr Vám pojme z motoru 0,2-0,3 litrů oleje. Po napuštění oleje do motoru motor nastartujte, nechte ho běžet cca 30 vteřin a zhasněte ho. Po dalších přibližně 5 minutách zkontrolujte znovu hladinu motorového oleje, případně olej doplňte. Vozidlo by mělo v tomto okamžiku stát na rovné ploše, aby bylo měření hladiny motorového oleje co nejpřesnější.

Dodávaná balení na našem e-shopu:

Přípravky pro palivovou a výfukovou soustavu

(doporučujeme je použít po každých 7500 km)

BG208 44K Platinum - 325ml

Speciální čistící a dekarbonizační přísada pro všechny benzínové motory. Balení 325ml ošetří až 75L benzínu.

Postup aplikace BG208 44K Platinum

Dávkuje se celé balení do nádrže před tankováním, pak se nádrž naplní benzínem. Nepřidávejte již žádná další aditiva do paliva při aplikaci BG208 44K Platinum. Proces dekarbonizace a ošetření palivové a výfukové soustavy probíhá během každé jízdy. Není nutné jet po aplikaci přísady BG208 44K Platinum delší cestu. Jezdě s tímto koncentrátem v nádrži až k rezervě, poté natankujte benzín a přidejte si klasickou přísadu do benzínu. Naopak jezděte tak, jak jste jezdili dosud. Přísada působí v motoru i po vypnutí motoru, dokud se neodpaří. Dokonale odstraňuje ze systému vodu, čistí vstřiky, lambda sondu a katalyzátor. Odstraňuje měkké i pevné úsady z celého palivového a výfukového systému. Svým působením srovná a zklidní chod motoru, navrátí mu výkon a dokonce i sníží spotřebu paliva.

Dodávaná balení na našem e-shopu:

BG245 - 325ml

Speciální čistící a dekarbonizační přísada pro naftové motory, které mají filtry pevných částic DPF a FAP. Používá se i pro dieselové motory bez filtrů pevných částic. Balení 325ml ošetří až 75L nafty.

Postup aplikace BG245

Dávkuje se celé balení do nádrže před tankováním, pak se nádrž naplní naftou. Nepřidávejte již žádné další přísady do paliva při aplikaci BG245. Proces dekarbonizace a ošetření palivové a výfukové soustavy probíhá během každé jízdy. Není nutné jet po aplikaci přísady BG245 delší cestu. Jezdě s tímto koncentrátem v nádrži až k rezervě, poté natankujte naftu a přidejte si klasickou přísadu do nafty. Naopak jezděte tak, jak jste jezdili dosud. Přísada působí v motoru i po vypnutí motoru, dokud se neodpaří. Dokonale odstraňuje ze systému vodu, čistí vstřiky, lambda sondu, katalyzátor a filtr pevných částic. Odstraňuje měkké i pevné úsady z celého systému. Svým působením srovná a zklidní chod motoru, navrátí mu výkon a může i snížit spotřebu paliva. Tento produkt je výkonnějším nástupcem produktu BG244.

V případě vyššího zanesení palivové či výfukové soustavy (vč. DPF) použijte produkt BG24532 - 946ml, který použijete tak, že ho nalijete před tankováním do nádrže, doplníte naftu do maxima, jezdíte s autem s vyšším koncentrátem do poloviny nádrže, v tomto okamžiku dotankujete pouze naftu opět do plné nádrže a s tímto již klasickým koncentrátem jezdíte až do rezervy.

Dodávaná balení na našem e-shopu:

TIP PRO VÁS

Pro snadné nalévání aditiv do motoru či do nádrže doporučujeme přikoupit originální BG nálevku pro plechovky 325ml, kterou přímo nacvaknete na plechovku a poté je nalévání přísad snadné a přesně umístěné.

V naší nabídce ji najdete pod označením BG originální nálevka - její kód je BG38-400. Její použití je opakovatelné pro všechny typy plechovek BG 325ml. V níže uvedených KIT setech je již nálevka v ceně a přibalena!

Nebo můžete zakoupit rovnou celé KIT sety s dopravou zdarma, které obsahují výše uvedené produkty:

  • BG6575 KIT - kompletní dekarbonizace naftových motorů s filtrem pevných částic (DPF, FAP),
  • BG6577 KIT - kompletní dekarbonizace přímovstřikových benzínových motorů GDI a FSI,
  • BG6900 KIT - kompletní dekarbonizační set pro motocykly.

Další přísady z produkce BG na trhu:

Na závěr bychom ještě rádi uvedli, že BG se začíná vedle produktů od společnosti VIF silně prosazovat i v oblasti přísad-aditiv do nafty i do benzínu. Jejich kvalita je umocněna vysokými čistícími a antioxidačními schopnostmi, která nemá na současném českém trhu konkurenci.

BG aditiva do paliv se stávají lídrem ve svém segmentu, všichni šetrně smýšlející majitelé vozů či celých vozových parků by je měli určitě vyzkoušet, účinky jsou patrné velmi brzy.

Špičkové produkty BG, které stojí za vyzkoušení:

BG225

Letní aditiva do nafty pro nejmodernější naftové motory.

Dodávají se na trh v baleních:

  • BG22530 - 30ml - ošetří až 57L nafty (jednorázové balení),
  • BG2256 - 177ml - ošetří 400 litrů nafty (pro každého motoristu),
  • BG2251 - 3,78L - ošetří až 7500 litrů nafty (pro dopravce či pro řidiče s vyšším nájezdem kilometrů).

BG232

Zimní a celoroční aditiv do nafty pro nejmodernější naftové motory.

Dodávají se v baleních:

  • BG23232 - 946 ml - ošetří 900 litrů motorové nafty (pro každého motoristu),
  • BG2321 - 3,78L - ošetří až 3700 litrů nafty ( pro dopravce či pro řidiče s vyšším nájezdem kilometrů).

BG238 

Unikátní zimní aditiv ošetřující naftu až do -40°C určen pro nejmodernější naftové motory. Balení 325 ml ošetří až 150 litrů nafty.

Dodávaná balení na našem e-shopu:

BG202

Jedinečný přípravek do benzínu i do paliva obsahující etanol (E85), který účinně stabilizuje benzín před degradací po dobu až 6 měsíců. Balení 177 ml ošetří až 60 litrů benzínu.

Dodávaná balení na našem e-shopu:


V případě jakýchkoliv dalších dotazů nás prosím kontaktujte, rádi Vám poradíme.