LAVENDER BAG - originální levandulový sáček z Provence

Originální levandulové sáčky z Provence (Made in France).

Cena
81,68 Kč
67,50 Kč bez DPH
Dostupnost:
Centrální sklad Doručení dopravcem 05.10.2020
ks
Značka:
Hmotnost:
0.02 kg
Vytisknout Hlídat produkt Vložit do seznamu

Originální levandulové sáčky z Provence (Made in France). Levandulový sáček lze pověsit do šatních skříní, do místností na spaní, relaxačních prostor apod.

Věhlas levandule sahá do hluboké historie: První zmínky o ní jsou staré přes dva a půl tisíce let a pocházejí z Persie, kde ji v místnosti zapalovali s nemocným, aby „vyčistili“ vzduch. Staří Egypťané ji používali při mumifikaci a Arabové s levandulí ochucovali jídlo nebo z ní míchali parfémy. O antitoxických vlastnostech levandule věděl mimo jiné také pontský král Mithridates, který z této rostliny v 1. století př. n. l. připravoval lék proti hmyzímu štípnutí jménem thériaque.

Ve středověku mnozí lidé věřili, že se mor šíří výpary, a levandulové květy rozhazovali po zemi a pálili je na ulicích nebo v nakažených domácnostech.

Dnes už víme, že hmyz nesnáší vůni levandule.

Již od dávných dob byla levandule užívána na podporu spaní, k uklidnění při úzkostech a depresích. Pro svou schopnost zlepšit náladu byla levandule považována za antidepresivum.

Levandulová vůně má srovnatelné účinky jako léky na spaní! Dokonce spánek i více prohlubuje a tím je spánek i kvalitnější.

Pro více informací se neváhejte zeptat .