SunLux

SunLux UV jsou UV světelné zdroje poslední generace, určené pro osvětlování vivárií se zvířaty, především plazy, ptáky a některé primáty. Pečlivý výběr kvalitních zdrojů s vyváženým UV a znalosti problematiky osvětlování ubikací se zvířaty jsou základním kamenem naší české značky SunLux UV.

Halogenidové výbojky SunLux UV / UVB lampy SunLux UV

Technologie výroby halogenidových výbojek umožňuje kromě rtuti (UV) přidávat do samotného výboje i páry různých kovů – halogenidů, což zajistí nejen dostatek UVA i UVB záření, ale také dostatečně intenzivní viditelné světlo, které je v chovu nejen plazů důležitým aspektem pro kvalitní život našich chovanců. UVB lampy SunLux UV jsou zatím tím nejlepším na trhu, co můžete chovaným zvířatům nabídnout.

Součástí výbojek SunLux UV je také integrovaný reflektor typu PAR (Parabolic Aluminium Reflector), který perfektně směřuje paprsky záření a podstatně tak zvyšuje využitelnou intenzitu.

Vzhledem k tomu, že jejich spektrum obsahuje i důležité infračervené záření, dají se použít
zároveň i jako zdroj tepla – jedná se tedy skutečně o kompaktní zdroje, které pokryjí 3 velmi důležité aspekty – UV záření, světlo i teplo (dostatek tepla samozřejmě nelze nikdy zajistit pro absolutně všechny druhy zvířat a ve všech typech ubikací).

Pozor! nové typy výbojek SunLux mají hliníkový parabolický reflektor (menší hmotnost, lepší teplotní management, zajišťující delší životnost, menší náchylnost k rozbití).

SunLux